Sportedző (asztalitenisz sportágban) - 2025 képzés

Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés adatai

  • Ágazat megnevezése: Sport
  • Szakképesítés azonosító száma: 10145057
  • Szakképesítés megnevezése: Sportedző (asztalitenisz sportágban)
  • KEOR kód: 1014
  • Európai Képesítési Keretrendszer (EKK) szerinti szintje: 5
  • Magyar Képesítési Keretrendszer (MKK) szerinti szintje: 5
  • Digitális Kompetencia Keretrendszer (DKK) szerinti szintje: 5
  • Szeretnél értesítést kapni hol és mikor indul a(z) Sportedző (asztalitenisz sportágban) - 2025 tanfolyam, képzés?

    Kedves Érdeklődő! Az alábbi adatok megadásával próbáljuk az Önnek legmegfelelőbb tanfolyamot, képzést, képző intézményt megtalálni!

  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés munkaterülete:

    Az asztalitenisz sportedző szakember célirányosan tervezi, szervezi és irányítja az oktatáson részt-vevő kezdő-, középhaladó- és haladó játékosok foglalkozásait, rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Tisztában van a sportág hazai és nemzetközi történetével. Ismeri a sportág teljes mozgásanyagát, alapvető és speciális ütéseit. Ismeri az asztalitenisz játék-, és versenyszabályait. Sportágspecifikus ismereteket nyújt, kialakítja a sportági jártasságot, képességeket, készségeket fejleszt. Felismeri és gondozza a tehetséget. Tudásával segíti a fiatal utánpótláskorú versenyzők stratégiai és taktikai fejlődését. Értékeli a sportolók, versenyzők edzéseken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítő-készségüket. Felméri a sportolók, versenyzők technikai tudását és képes javítani azokat. Részt vesz mind a szabadidős tevékenységet, mind az utánpótlásversenyzők edzéseit szervező egység/intézmény munkájában. Sokoldalú szakemberként szervezi és irányítja az utánpótláskorú versenyzők és a szabadidős sportolók asztalitenisz foglalkozásait, versenyeit. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők sportolási programjának összeállítását.

  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés megkezdésének feltételei:

  • Iskolai előképzettség: Érettségi végzettség
  • Szakmai előképzettség:
  • Egészségügyi alkalmassági követelmény: szükséges
  • Szakmai gyakorlat területe és időtartama: versenyzői múlt vagy megfelelő asztalitenisz sportági ismeret szükséges (ennek igazolása céljából ...
    Bővebben
  • A képesítési követelményt előíró jogszabály:

  • Egyéb feltételek:

  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés időtartama:

  • Minimális óraszám: 320 óra
  • Maximális óraszám: 455 óra
  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés munkaerő-piaci relevanciája:

    A szakképesítés célja olyan szakemberek képzése, akik a sport területén alkalmazható tudással, megfelelő gyakorlati tapasztalattal kimagasló emberi és szakmai teljesítményre képesek. Olyan sportágazati humán erőforrás fejlesztésére, tudás és szakértelem átadására összpontosít, amely kulcsszerepet kap a nemzet egészséges testi és lelki fejlődésében. Közreműködve ezzel nemcsak a magyar sport társadalmi, gazdasági és kulturális jövőképének, hanem a mindenkori társadalom életmódjának, életminőségének, egészségtudatos szemléletének alakításában.

  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés elméleti része megszerezhető kizárólag távoktatásban: Nem
  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés gyakorlati része megszerezhető kizárólag távoktatásban: Nem
  • Sportedző (asztalitenisz sportágban) képzés vizsgainformáció:

  • Vizsgára bocsátás feltételei:

    A szakmai képzés követelményeinek igazolásáról a képző intézmény által kiállított tanúsítvány.

  • Vizsgatevékenységek:

    Írásbeli vizsga:

    A vizsgatevékenység megnevezése: írásbeli vizsgatevékenység

    A vizsgatevékenység, vagy részeinek leírása: Az írásbeli vizsgatevékenység a programkövetelmény szakmai moduljainak ismeretanyaga alapján, a vizsgaszervező által összeállított komplex feladatlapon; továbbá külön fel-adatlapként az adott sportághoz kapcsolódó sportterületi nyelvi anyag alapján kerül összeállításra. A komplex feladatlap a sportedző tevékenységeihez kapcsolódó fogalmakat, összefüggéseket tartalmazza. Az írásbeli feladatok a „A sportoló szervezetének felépítése és működése, balesetvédelem”, az „Edzéselméleti alapok”, a „Sportpedagógia”, a „Sport-pszichológia”, a „Gimnasztika”, a „Vezetési-szervezési ismeretek”, az „Edzéstervezés”, a „Mozgásfejlesztés”, a „Jogi, gazdasági ismeretek” alapján, a sportterületi feladatlap a „Sporttal kapcsolatos idegen nyelvi kommunikáció” modul, az „Asztalitenisz Sportszakmai ismeretek” modul alapján kerül összeállításra.

    A vizsgatevékenység végrehajtására rendelkezésre álló időtartam: 60perc

    A vizsgatevékenység aránya a teljes képesítő vizsgán belül: 30%

    A vizsgatevékenység értékelésének szempontjai: A vizsgaközpont által készített írásbeli feladatsor javítási-értékelési útmutatója alapján. A kérdéssor adatbázisának tartalmát háromévente felül kell vizsgálni a sportszakmai irányvonalak esetleges változásainak megfelelően, és azt indokolt esetben meg kell újítani a vizsgaközpontoknak. Tesztjellegű: igaz-hamis állítások, egyszeres és többszörös felelet-választás, fogalompárosítás. Interaktív, számítógép alkalmazását igénylő teszt.

    A vizsgatevékenység akkor eredményes, ha a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 61%-át elérte. Aki az írásbeli teszt-sort nem teljesíti minimum 61 %-ra, az nem léphet tovább a projekt fel-adatra.

    Projektfeladat:

    A vizsgatevékenység megnevezése: Sportágspecifikus szituációs feladatok megoldása

    A vizsgatevékenység, vagy részeinek leírása: Edzésterv összeállítása a vizsgaszervező által, az országos sportági szakszövetség bevonásával sportágspecifikus szituációs tételsor alapján.

    A vizsgatevékenység végrehajtására rendelkezésre álló időtartam: Felkészülési idő 15 perc, válaszadási idő 15 perc.

    A vizsgatevékenység aránya a teljes képesítő vizsgán belül: 20%

    A vizsgatevékenység értékelésének szempontjai: Sportágspecifikus szituációs gyakorlatok megoldása, szituáció elemzése, helyzetgyakorlatok, megoldási javaslat készítése. A vizsgázó a gyakorlati vizsgatevékenység során az országos sportági szakszövetség által összeállított szituációs tételsorból véletlenszerűen választ egyet és ez alapján ad számot felkészültségéről. A szakmai gyakorlati feladat megoldás, elemzés, bemutatás.

    A vizsgatevékenység akkor eredményes, ha a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 61%-át elérte.

    Sportági mozgásforma oktatása (Gyakorlat):

    A vizsgatevékenység megnevezése: Sportági mozgásforma oktatása, edzés levezetése (előzetes tételsor alapján)

    A vizsgatevékenység, vagy részeinek leírása: Oktatás vagy edzés rész levezetése, elemzése (hibajavítás), helyzetgyakorlatok, megoldási javaslat készítése. A vizsgázó a gyakorlati vizsgatevékenység során a tételsorból véletlenszerűen választ egyet és ez alapján ad számot felkészültségéről. A gyakorlati feladatokat az „Asztalitenisz sportszakmai ismeretek” modul szakmai ismeretei alapján az országos sportági szakszövetség állítja össze.

    A vizsgatevékenység végrehajtására rendelkezésre álló időtartam: Felkészülési idő 5 perc, válaszadási idő 25 perc. 30 perc.

    A vizsgatevékenység aránya a teljes képesítő vizsgán belül: 50%

    A vizsgatevékenység értékelésének szempontjai: Szaknyelv használata, hibajavítás, rávezető gyakorlatok alkalmazása, edzői fellépés (irányítás), motiváló készség, időbeosztás, kifejezésmód, helyezkedés, résztvevőkkel való kommunikáció, visszacsatolások fényében történő korrekciók, mozgás, megjelenés, segédeszközök használata. A sportági gyakorlati feladat megoldása, elemzése, bemutatása.

    A vizsgatevékenység akkor eredményes, ha a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 61%-át elérte.

    A képesítő vizsga értékelése az egyes vizsgatevékenységek fentiekben kifejtett súlyozott százalékos arányainak megfelelően történik. Sikertelen a képesítő vizsga, ha annak bármelyik vizsgatevékenysége vonatkozásában a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 61 %-át nem érte el. Javítóvizsga esetén csak a sikertelen minősítésű, illetve pótlóvizsga esetén csak az igazoltan nem teljesített vizsgatevékenység ismétlése szükséges.

K Kapcsolódó szakmák


Az oldalon található adatok tájékoztató jellegűek, a szakképesítések hatályos és a már hatályát vesztett szakmai és vizsga követelményeit kiadó rendeletekről az alábbi hivatalos forrásokból tájékozódhat:
www.magyarorszag.hu
www.nive.hu