Logisztikai technikus - 2024 képzés
Logisztikai technikus képzés adatai
- Ágazat megnevezése: Közlekedés és szállítmányozás
-
Szakma szakmairányai:
Logisztika és szállítmányozás,
Vasúti árufuvarozás - Szakma megnevezése: Logisztikai technikus
- Szakma azonosító száma: 5 1041 15 06
- Szakma Európai Képesítési Keretrendszer (EKK) szerinti szintje: 5
- Szakma Magyar Képesítési Keretrendszer (MKK) szerinti szintje: 5
-
Kapcsolódó részszakmák:
Logisztikai feldolgozó,
Raktáros -
Egybefüggő szakmai gyakorlat időtartama
- Szakképző iskolai oktatásban: -
- Technikumi oktatásban: 140 óra
- Érettségire épülő oktatásban: 160 óra
-
Logisztikai technikus képzés munkaterülete
-
Szakmairány: Logisztika és szállítmányozás
A logisztikai technikus (Logisztika és szállítmányozás szakmairányban) összehangolja, tervezi,lebonyolítja és ellenőrzi a szállítmányozás területén az árutovábbításhoz kapcsolódó fuvarozási,szállítmányozási és logisztikai tevékenységeket. A logisztika területén a termeléshez,értékesítéshez szükséges alapanyagok, alkatrészek és termékek beszerzését, készletezését és azelosztási folyamatok tervezését, végrehajtását és ellenőrzését végzi. Raktározás területén ellátjaa be- és kitárolás munkafolyamatait, az anyag átvételét és kiadását, elvégzi a komissiózás és azexpediálás műveleteit. Szállítmányozás területén az árutovábbításhoz kapcsolódó fuvarozási,szállítmányozási és logisztikai tevékenységeket összehangolja, tervezi, lebonyolítja, ellenőrzi.Rendszeres kapcsolatot tart a belföldi és a nemzetközi partnerekkel, ügyfelekkel.Fuvarokmányokat állít ki és megfelelő szervezéssel gazdaságos, biztonságos és gyors minőségiszolgáltatást valósít meg. Munkakörével együtt járó kihívások mellett pénzügyi, adminisztratívés marketing feladatokat is ellát.
-
Szakmairány: Vasúti árufuvarozás
A logisztikai technikus (Vasúti árufuvarozás szakmairányban) irodai környezetben átveszi az ügyféltől a vasútikocsi megrendeléseket és elvégzi a megrendelések visszaigazolását. Kiállítja és jóváhagyja a küldemény továbbításához szükséges belföldi és nemzetközi forgalmú fuvarleveleket. Az ügyfél által átadott fuvarlevél adatokat rögzíti az intraneten és a belső informatikai rendszerben, szükség esetén kiegészíti azokat. Kapcsolatot tart az ügyfelekkel, a társszervezetek munkatársaival és megfelelő szervezéssel gazdaságos, biztonságos és minőségi szolgáltatást valósít meg. A fuvarozás lebonyolításához szükséges szerződéseket megköti, rendelkezésre bocsátja a megfelelő fuvarozási eszközt, az áru továbbításához szükséges vámtevékenységeket elvégzi, döntés-előkészítéshez elemzést végez, javaslatot tesz a menedzsment részére. Rakodó helyeken ellenőrzi a rakodási szabályok betartását, szükség esetén eljár a rakodási rendellenesség megszüntetésénél. Elvégzi a feladó által kért szolgáltatásokat és a vonatfelvételt. Figyelemmel kíséri a menetrendszerinti vonatközlekedést, koordinálja a vonatok, küldemények kezelését végző munkavállalók tevékenységét.
A kereskedelem ágazati alapoktatás általános és széleskörű gazdasági tudás és gazdálkodási képesség megszerzését biztosítja, ami egyaránt szükséges és hasznos minden ágazati szakmában betöltött munkakör esetében. A tanulók az alapoktatás után felmérik a háztartás feladatait, bevételeit és kiadásait, megtervezik a háztartás pénzgazdálkodását. Elemzik a vállalkozások és a többi gazdasági szereplő kapcsolatát és megkülönböztetik az egyes vállalkozási formákat. Megszerzett ismereteik alapján megértik az alapvető jogi fogalmakat és példákon keresztül bemutatják az alapvető fogyasztói jogokat. A szituációnak megfelelően, hatékonyan kommunikálnak. Elsajátítják és betartják a hétköznapi viselkedési formákat, az alapvető viselkedéskultúra elvárásainak megfelelően viselkednek. Tájékozódnak az üzleti környezetben, ellátják a gazdálkodó szervezeteknél előforduló egyszerű, digitális eszközökhöz köthető feladatokat, bekapcsolódnak az információs társadalomba és ez önfejlesztésre ösztönzi őket. Ismerik az értékesítési folyamat szereplőit és az értékesítési technikákat. Megkülönböztetik az egyes közlekedési alágazatokat, felmérik a beszerzéshez, a tároláshoz és az értékesítéshez kapcsolódó feladatokat, elkészítik az ezekhez szükséges bizonylatokat.
Logisztikai technikus képzés indul:
Kéthetente szombat, vasárnap
09:00 - 15:30 órarend szerint
-
Logisztikai technikus képzés megkezdésének feltételei:
- Iskolai előképzettség: Alapfokú iskolai végzettség
- Egészségügyi alkalmassági követelmény: szükséges
- Pályaalkalmassági vizsgálat: nem szükséges
-
A szakmairányhoz rendelt legjellemzőbb FEOR szám
-
Szakmairány: Logisztika és szállítmányozás
Szakmairány megnevezése
FEOR-szám
FEOR megnevezése
Logisztika és szállítmányozás
3622
Kereskedelmi ügyintéző
3623
Anyaggazdálkodó, felvásárló
4131
Készlet- és anyagnyilvántartó
4132
Szállítási, szállítmányozási nyilvántartó
-
Szakmairány: Vasúti árufuvarozás
Szakmairány megnevezése
FEOR-szám
FEOR megnevezése
Vasúti árufuvarozás
3622
Kereskedelmi ügyintéző
3161
Munka- és termelésszervező
4131
Készlet- és anyagnyilvántartó
8412
Vasútijármű-vezetéshez kapcsolódó foglalkozású
K Kapcsolódó szakmák
-
Autóbuszos forgalmi tiszt
-
Biztosítóberendezés-műszerész
-
Hajózási technikus
-
Jegyvizsgáló
-
Képesített hajós
-
Kishajóalkatrész-javító
-
Kishajóépítő és -karbantartó
-
Kocsirendező
-
Kocsivizsgáló technikus
-
Korszerű vasúti kocsi villamossági szerelő
-
Közlekedésüzemvitel-ellátó technikus
-
Logisztikai feldolgozó
-
Logisztikus
-
Postai üzleti ügyintéző
-
Raktáros
-
Szállítmányozó
-
Vasútforgalmi szolgálattevő technikus
-
Vasúti felsővezeték-szerelő
-
Vasúti pályamunkás
-
Vasúti személykocsi fékberendezés karbantartó
-
Vasúti vontatójármű fékberendezés karbantartó